Żarki, Polska

ENERIS B&R

Zbieramy, demontujemy i poddajemy recyklingowi baterie litowo-jonowe

Prowadzimy największy w Europie zakład recyklingu baterii litowo-jonowych o wydajności 27 370 Mg/rok. W procesie mechanicznego przetwarzania odzyskujemy cenne związki Li-Ni-Co (czarną masę), a także miedź, aluminium, metale żelazne i polimery. Recykling baterii pozwala nam wprowadzać cenne surowce z powrotem na rynek. 

Jesteśmy: wysoce wydajni, zrównoważeni, niskoenergetyczni.

Jesteśmy transparentni

Zgodnie z obecnymi regulacjami 100 proc. baterii litowo-jonowych, zarówno samochodowych, jak i przemysłowych, musi być poddane recyklingowi. Każda fabryka baterii powinna zrobić to samodzielnie lub zlecić to uprawnionemu recyklerowi. My postępujemy z nimi profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Możesz monitorować proces recyklingu baterii poprzez nasze rozwiązania. Mamy udowodnioną skuteczność w zarządzaniu odpadami produkcyjnymi oraz zużytymi bateriami.

Jesteśmy zrównoważeni

Od rozwoju zakładu, przez odzyskiwanie produktów, po optymalizację wydajności ekologicznej. Rozwiązania B&R pomagają uczynić świat bardziej ekologicznym. Dajemy gwarancję, że baterie w naszym zakładzie przetwarzane są w zrównoważony sposób, a cenne surowce odzyskiwane są przy zoptymalizowanym wpływie na środowisko.

Jesteśmy innowacyjni

Opracowaliśmy najskuteczniejsze praktyki demontażu i przetwarzania zużytych baterii litowych, osiągając do 95% wskaźnika odzysku i produkując wysokiej jakości czarną masę, miedź, aluminium i RDF.

Odzyskujemy wysokiej jakości związki kobaltu, niklu i litu (czarna masa)

a także miedź, aluminium

i polimery (paliwo alternatywne)

ENERIS B&R Sp. z o.o.

ul. Myszkowska 61, 42-310 Żarki

telefon: +48 734 217 940

e-mail: [email protected]